Beğen 0

Türkiye'de 3 Ay OHAL İlan Edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik MGK ve Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapıyor. Erdoğan, 3 ay OHAL ilan edildiğini söyledi.


3 Ay OHAL İlan Edildi
MGK toplantısı sonrası Bakanlar Kurulu toplantısını gerçekleştirdik. Anayasımızın 120 maddesi uyarınca olağanüstü hal ilan etme kararını hükümetimize sunmaya karar vererek. 3 ay süresince olağanüstü hal ilan edilmesini kararlaştırdık. Bu uygulama özgürlüklere ve hukuka karşı değildir. Darbe girşimi kimlerin hukuk devletinin yanında olduğunu kimlerin darbecilerin yanında olduğunu gösterdi.

Kaynak : xsarkisozleri.com
OHAL (Olağanüstü Hal) Nedir?
Olağanüstü hâl, olağanüstü yönetim usullerinin uygulanmasını gerektiren doğal afet, tehlikeli salgın hastalık, ağır ekonomik bunalım, kamu düzenini ciddi biçimde bozan yaygın şiddet olayları gibi durumlar. Olağanüstü hâl rejimi yönetim makamlarının yetkisinin genişlemesi sonucunu yaratır. Belirli yaş aralıklarındaki vatandaşlar için çalışma yükümlülüğü, gerektiğinde para ve mal yükümlülüğü konulabilir. Olağanüstü hâl önlemlerinin ortak ve en tartışmalı yönleri ise yaygınlaştırılması ve genellikle bunlara karşı yargı yolunun kapalı olmasıdır. Kaynak: Haberler.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

DMCA.com Protection Status